19.03.2010 18:49

Громадський форум: Зміни, яких ми потребуємо

19 березня в Українському Домі в рамках Громадської кампанії Новий Громадянин відбувся Громадський Форум, під час якого провідні експерти обговорили головні проблеми в Україні у сфері політики, економіки, довкілля, безпеки й зовнішньої політики, освіти та культури й можливі шляхи їх вирішення.

Учасником Форуму став картонний Президент Віктор Янукович, який так і не відгукнувся на запрошення від десятків тисяч громадян, що поставили йому свої питання, від десятків громадських організацій з усієї України, які долучилися до організації Громадського Форуму. Відповіді на офіційне звернення протягом трьох тижнів з Адміністрації Президента так і не надійшло.

Серед спікерів Форуму: Олександр Пасхавер, Олександр Литвиненко, Святослав Павлюк, брати Капранови, Євген Захаров, Ігор Коліушко, Володимир Яворський, Ганна Голубовська-Онісімова, Олена Турос, Сергій Квіт, Елла Лібанова. У Форумі взяли участь понад 300 учасників: відомі експерти, журналісти, політики, політологи, молодіжні організації. Модератори Форуму: відомі журналісти Лариса Губіна та Юрій Макаров.

Громадський Форум - це спроба започаткувати новітню традицію у відносинах суспільства і влади, запропонувати незалежний майданчик для діалогу новообраному Главі Держави, якого громадяни наймають на роботу, голосуючи на виборах.

Ідея Форуму виникла у зв'язку з відсутністю повноцінних дебатів між головними кандидатами у Президенти та беззмістовною та скандальною передвиборчою кампанією, яка не дала відповідей, як потенційні переможці керуватимуть державою наступні 5 років.

Після Форуму о 15:00 годині кількасот громадських діячів, експертів, журналістів та студентів організували протестний похід від Українського Дому до Адміністрації Президента. Це реакція на відмову Віктора Януковича прийти на Форум.

Маршрут протестного походу - від Українського дому по Хрещатику до Майдану, по Інститутській до Банкової, по Банковій до Адміністрації Президента.

Символічною акцією у відповідь на "перший прокол" Президента у спілкуванні з громадськістю став масовий "прокол" повітряних кульок під Адміністрацією Президента учасниками ходи.

Організація Форуму розпочалася зі збору "живих" запитань до майбутнього Президента на сайті "Українська правда", на якому кожен громадянин України міг поставити своє запитання або проголосувати за вже поставлене. Протягом чотирьох місяців на адресу Президента надійшло 1004 питання, за які проголосували більше 60 тисяч українців. Це 140 сторінок формату А4 12 шрифтом. Ці запитання учасники походу передали до Секретаріату Президенту України.

З додаткових питань звертайтеся до Оксани Олексів, тел. 066 321 7585, e-mail: newcitizen.info@gmail.com, www.newcitizen.org.ua
1004
запитання вже поставлено
60407
голосів зараховано

НОВИНИ
Теми